
Frissítéshez
Minden felhasználó arra törekszik, hogy a legfrissebb szoftver-verziót használja. Az előzőleg leírt ajánlás arra, hogy ne frissítsük a szoftvert, sajnos igaz, de kiegészítésre szorul, mert csak azt az 5 szoftvert nem kell egyenlőre (!) frissíteni amit itt bemutatunk. Azért egyenlőre, mert jóllehet egy-két nap alatt új verziók vagy javítások kerülnek ki ezekből a szoftver részekből.
( jóllehet mire ez a cikk felkerül, a hibát már kijavították, a Fedora Bugzilla hibajavító szolgáltatása kiváló)
A nem frissítendő csomagok: a csomagok kijavítva, letőlthetőek.
Természetesen mindenki maga dönt, ez csak ajánlás.
Hálózathoz
Ahhoz, hogy ne keljen minden rendszerindítás után bejelentkeznünk a hálózatba, ami ugye itt körülményesebb mint a Windowsban, ezért jelöljük be "Az eszköz aktiválása rendszer indításkor" menüpontot. Ide a Hálózat beállítása - lapon az xDSL kapcsolatra kattintva jutunk.
Flash problémák 64 bites rendszereken
/ Ez 32 bites rendszeren nem probléma! /
Ma már elvárható, és egyszerű igény, hogy a Weblapokon színvonalas reklámok és egyebek, például filmek legyenek. Ennek egyik elengedhetetlen kelléke a flash (váltóképes animáció) kezelése. Sajnos a Mozzilla Firefox projektje ezt a problémát nem jól oldotta meg. Mivel időközben áttért a Grand Paradiso fejlesztésére - ami még mindig nem véglegesített változat, így úgy tűnik a Firefox fejlesztése lelassult, Linuxhoz legalább is. A Firefox automata frissítése nem tudja telepíteni az ehhez szükséges Patch fájlokat, csak kézi telepítésben ajánlja fel az ADOBE oldalán található Flash Player frissítését. A Fedora projekt viszont nem olyan szerkezetű, hogy ezt a külső fájlt csak úgy installálja. Ezáltal, a flash héj helyén csak egy puzle ikon jelenik meg, ami a hiányzó kötegfájlra utal.
A probléma megoldására javasoljuk a Netscape 9.1 Navigator - Web böngésző letöltését és telepítését. Nem minden flash-t fog megjeleníteni ez sem.
A fájlt letöltjük egy könyvtárba. Kicsomagoljuk és megkeressük a Navigator sh. installációs fájlt majd elindítjuk. Pár pillanat múlva elindul a Netscape böngészőnk. A gond ott lesz, hogy nem rak ki az asztalra semmilyen indító ikont, ami nem gyakorlott felhasználó esetében a következő indításnál elég problémát jelenthet, bár az user könyvtárban a Navigator könyvtár megtalálható és onnan a navigator fájlra kattintva indítható.
Eljárás
Letöltjük egy trgz. fájlban az User könyvtárba, "Kicsomagolás ide", - és lesz egy navigátor könnytárunk ebbe lesz a programunk kitömörítve. A navigator könyvtárban megkeressük a navigator fájlt és dupla kattintással elindítjuk, mikor is felugró ablak futtatás terminálban parancsára kattintunk és elindul a böngésző majd a második munkaablakban megnyitja a netscape.com oldalt. Látható, hogy az oldalon elhelyezett flash képek működnek.
Mivel nincs indító ikonunk ezért ezt létra kell hozni. Amelyik könyvtárba kitelepítettük a navigator könyvtárat ott megkeressük az indítóikont ami szintén navigator néven található. De (!) hogyan. Asztal jobb gombos kattintás , menüben indító ikon létrehozása, tallózás és megkeressük és megnyitjuk a fájlt. Így lesz egy indító ikonunk ami még nem tükrözi , hogy mit s nyitunk meg vele.
Most megint művészkedünk egy kicsit; ikonra jobbgombos kattintás, tulajdonságok; Név melletti mezőbe beírjuk amit szeretnénk látni, "Netscape 9 ", "Böngésző" stb. Mellette lévő ikonra kattintunk és ezzel megnyitjuk az "ikon hozzárendelése" menüt, "Válaszon egy ikont" ablakban megkeressük megint a "navigator" könyvtárat, itt az "icons" könyvtárat, kiválasztjuk amelyik tetszik és mindent le OK-zunk. Kész is az ikonnal ellátott indítónk a Netscape Navigátorhoz, mely egy közzel Explorer értékű böngésző Linux Fedora 7. 64 bites rendszerünkön.